Vadgazdamérnök hallgatók nyári vadászkürtös gyakorlata

képA Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán a hagyományoknak és a tanulmányi rendnek megfelelően idén augusztus utolsó hetében is elérhetővé vált a vadgazdamérnök hallgatók számára a Vadászkürtös gyakorlati hét. Idén, kis kihagyás után ismét a Baranya Vadászkürt Együttes tagjai és elnöke Agyaki Gábor segítette a hallgatóink ilyen irányú felkészülését. A gyakorlat a megszokott jó hangulatban és eredményesen zajlott.

Hallgatóink előadások keretében ismerkedhettek meg a vadászkürt szerepével, hagyományával, a vadászkürtösök 18 pontjával és egyéb nagyon hasznos ismeretekkel. A délelőtt és a délután pedig a hangszeres gyakorlásé és tanulásé volt. A Kar tulajdonában lévő vadászkürtökkel a gyakorlat végére már minden résztvevő, néhány vadászaton használt szignált is képes volt eljátszani.

Ezúton is köszönjük a segítségét a Baranya Vadászkürt Együttesnek és külön vezetőjüknek Agyaki Gábornak.

Dr. Sándor Gyula, szakfelelős