Erdőmérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferencia 2020

December 2.-án került megrendezésre az Erdőmérnöki Kar Tudományos Diákköri Konferenciája –rendhagyó módon – online formában. A rendezvényen 2 szekcióban 16 színvonalas pályamunka került bemutatásra, az Állat- és növénytani szekcióban Intézetünk oktatóinak témavezetésével 5 dolgozat szerepelt.

Gyetkó Szilvia a „Vaddisznó fészekpredációjának vizsgálata a Makádi Vadásztársaság (Csepel-sziget) területén (Konzulens: Dr. Tari Tamás)” című dolgozatával 3. helyezést ért el, míg „Győrig Előd „A fehér gólya (Ciconia ciconia) fenológiájának változása Győr-Moson-Sopron megyében (Konzulens: Prof. Dr. Winkler Dániel)” és Halmai Zalán „Épületlakó denevérfajok nyári szálláshely használatának vizsgálata a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság területén (Konzulens: Prof. Dr. Winkler Dániel)” című dolgozataikkal megosztott 2. helyezést értek el. Egyben lehetőséget kaptak arra, hogy 2021 tavaszán Intézményünket az Országos Tudományos Diákköri Konferencián képviseljék. Továbbá, Nagy Eszter „Viselkedési normák és higiénés szokások vizsgálata társasvadászatokon és azok szerepe az afrikai sertéspestis (ASP) megjelenésében és terjedésében (Konzulens: Dr. Tari Tamás, Halász Tibor)” és Preisinger Márk „A többlettakarmányozás hatása az őzállomány trófeaminőségére a Zalaerdő Zrt. Bánokszentgyörgyi Erdészetének területén (Konzulens: Dr. Tari Tamás)” című dolgozataikat a zsűri különdíban részesítette.

Hallgatóink sikeréhez ezúton is gratulálunk!